O nás

Společnost PANOREA vznikla v roce 2019 v reakci na rostoucí poptávku po kvalitních hliníkových stavbách pro dům a zahradu. Zakladateli společnosti byli odborník na hliníkové konstrukce Petr Kaláb, který realizuje stavby pro haly, showroomy či prodejny již více než 20 let, a Miroslav Jurčo, specialista na obchod a marketing.

V roce 2019 začala PANOREA realizovat zimní zahrady a pergoly s pevnou střechou (s polykarbonátem nebo sklem), přičemž jsme využívali také služeb externích výrobců a dodavatelů. Etablovali jsme se na slovenském trhu jako firma, která zvládne realizovat 60 – 80 staveb ročně.

Rok 2020 pro nás znamenal rozšiřovaní týmu, díky čemuž jsme v následujícím období dokázali zvládnout 80 – 100 staveb ročně. Zároveň jsme rozšířili tým o několik zaměstnanců v našich kancelářích a vytvořili jsme také novou montážní skupinu. V tomto období jsme sortiment rozšířili také o bioklimatické pergoly, které v té době začínaly být hlavním tržním trendem.

V roce 2021 jsme se osamostatnili a otevřeli jsme vlastní výrobu. V rámci ní jsme se stali schopnými vyrábět si 100% produktů sami, s výjimkou bioklimatických pergol, u kterých jsme dosud využívali externí firmy. Později jsme rozšířili naše produktové portfolio i o bioklimatické pergoly vlastní výroby.

V roce 2022 jsme jako jediní uvedli na trh samomontážní hliníkové pergoly PANOLEX a PANOGLASS (polykarbonát/sklo), které jsme pro klienty dokázali vyrobit na centimetr přesně podle jejich požadavků. Klient si následně pergolu mohl postavit doma sám a ušetřit tak za montáž. V tomto období jsme zároveň začali vyrábět boční zasklení k bioklimatickým pergolám, díky čemuž lze naši pergolu transformovat na zimní zahradu. Opět jsme rozšiřovali tým, díky čemuž jsme byli schopni realizovat 250 – 300 staveb ročně.

Začátek roku 2023 byl plný novinek v procesu výroby a zkvalitňování našich produktů a služeb. Již v předchozím roce jsme začali pracovat na projektu celohliníkového zahradního domku BLOCK a po roce vývoje a výrobní optimalizaci jsme se dopracovali k žádanému výsledku, který kombinuje mimořádně atraktivní design a nadstandardní funkční parametry. Letos jsme zachovali příjemnou atmosféru rodinného podnikání a rozhodli jsme se nerozšiřovat stabilní tým. Během následujícího roku předpokládáme realizaci 250 – 300 staveb.

I v roce 2023 růst společnosti PANOREA pokračuje a na trhu je jediný celohliníkový domek BLOCK! A co bude dál? Dozvíte se v roce 2024 🙂